Ruch Światło-Życie

Oaza młodzieżowa istnieje w naszej parafii od 16 października 2010. Wtedy miało miejsce pierwsze spotkanie grupy Oazy Dzieci Bożych i grupy Oazy Nowej Drogi. Patronem naszej wspólnoty jest święty Jan Paweł II, którego wstawiennictwu polecamy wszystkich uczestników i animatorów.

 

 

Pierwsze dwie grupy oazowe ODB (klasy 4-6 szkoły podstawowej) i OND (gimnazjum) powstały we wrześniu 2010 po Misjach parafialnych.

 

 

Aktualnie w parafii działają następujące grupy:

 

grupa dzieci najmłodszych (dziewczynki i chłopcy, I-III klasa szkoły podstawowej)

animator: ks. Andrzej Sikorski

spotkanie: piątek co 2 tygodnie , 18.30 (salka pod plebanią)

 

 

Oaza Dzieci Bożych (grupa dziewcząt)

animator: Ula Galbarczyk

spotkanie: piątek co 2 tygodnie, 19.30 (salka pod plebanią)

 

 

Oaza Nowej Drogi (grupa chłopców)

animator: Grzegorz Kosidowski

spotkanie: każdy piątek, 18.30 (salka pod plebanią)

 

 

Ruch Światło-Życie, zwany również Ruchem oazowym, gromadzi dzieci i młodzież w małych grupach, które są osadzone w parafii. Uczestnicy spotykają się z animatorem, aby wspólnie poznawać Pana Boga poprzez rozmowę, modlitwę i czytanie Pisma Świętego, a w wakacje wyjeżdżają na rekolekcje, które są wyjątkowym czasem umacniania wiary i nawiązywania przyjaźni z rówieśnikami. Szczególną sympatią darzył Ruch oazowy Jan Paweł II, pokładając nadzieję i widząc przyszłość ojczyzny właśnie w młodym pokoleniu.

 

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do grup formacyjnych, kontakt z animatorami: ula.galbarczyk@gmail.com  lub z ks. Andrzejem Sikorskim 

 
 
Zobacz też: