Schola „In Te confido”

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, pisz na e-mail: schola-mlodziezowa@o2.pl
Jeśli chcesz do nas dołączyć, przyjdź w najbliższy piątek o 19.30 do salki pod plebanią.

CZEKAMY NA CIEBIE!
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
 
Odrobina historii
Rozpoczęcie służby w naszej parafii datujemy na dzień 22 marca 2009, gdy po raz pierwszy animowaliśmy śpiew na Mszy św. o godz.10.00. Do scholi należała wówczas grupa kilku gorliwych osób, które co niedziela pomagały wiernym modlić się podczas Mszy św. śpiewem i grą. W listopadzie 2012 szeregi scholi zasiliła młodzież wyrosła (dosłownie :-)) ze scholi dziecięcej „Gloria Tua”, nie tylko śpiewająca, ale również grająca na wielu instrumentach. Najwytrwalsi są z nami do dziś. Każdego roku pojawiają się w naszych szeregach nowe twarze, których towarzystwo i talenty niezmiernie nas cieszą. Współpracujemy też – w zależności od potrzeb – z pozostałymi zespołami muzycznymi działającymi w naszej parafii.
 
Opiekun duchowy
Naszym opiekunem duchowym jest ks. Bartosz Strzemiński.
 
merciful-christ-ic-653aNazwa, która mówi sama za siebie
Od 23 czerwca 2013 schola nosi nazwę „In Te confido” więcej o naszej nazwie ==>>
 
Nasza modlitwa
Pan Jezus powiedział: „Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.” J 15, 5b
Wierzymy, że wezwanie „In Te confido” stanie się stałą modlitwą naszej scholowej wspólnoty więcej o naszej modlitwie ==>>
 
Próby
Spotykamy się na próbach w piątki o godz. 19.30 w salce pod plebanią. Każdą próbę zaczynamy i kończymy modlitwą, a w międzyczasie robimy dużo hałasu, gdyż cieszymy się obecnością drugiego człowieka i wspólnym tworzeniem dobra poprzez muzykę i ochoczo wyrażamy tę radość dźwiękami głosów i instrumentów.
 
Służba
Jesteśmy obecni na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.00. Bierzemy też czynny udział w wielu uroczystościach roku liturgicznego w parafii takich jak Triduum Paschalne, Zesłanie Ducha Świętego, Boże Ciało, Bierzmowanie, I Komunia Św. Nawet w czasie wakacji nie zawieszamy służby – kto może, przychodzi w niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. W liturgię włączamy się poprzez animowanie śpiewu w częściach stałych, pieśni na wejście, na złożenie darów, na procesję komunijną i dziękczynienie oraz pieśni na wyjście. Śpiewamy też psalmy responsoryjne i aklamacje przed Ewangelią.
Nieustannie próbujemy uświadamiać sobie, jak wielkim darem jest możliwość tak pogłębionego uczestnictwa we Mszy św. Dziękujemy Panu Bogu za nasze talenty i umiejętności muzyczne i za to, że znaleźliśmy swoje miejsce w Kościele. 

Pieśni, utwory i inspiracje
Staramy się dobierać pieśni liturgiczne, zgodne z okresem liturgicznym, czytaniami i antyfonami do poszczególnych części Mszy św. Naszą inspiracją są utwory znanych twórców i zespołów chrześcijańskich np. Deus Meus, Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej, New Life M, Mate.O, a także pieśni oazowe, Taize i dominikańskie (np. autorstwa P. Bębenka, D. Kusza OP., P. Pałki). Lubimy uczyć się nowych pieśni i aranżować utwory.

Instrumenty

Gramy na gitarach klasycznych, akustycznych, basowych, na instrumentach klawiszowych, flecie, bębnach i innych perkusjonaliach. 

Strona internetowa
Mamy również stronę internetową ==>>  do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing