1 grudnia 2019 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie na godz. 6.15. W tym czasie w ciągu tygodnia będą jak zwykle dwie Msze św. o godz. 18.00 i 19.00.

 

2. Jutro przypada Pierwszy Poniedziałek Miesiąca. Podczas Mszy św. Roratniej modlić się będziemy za zmarłych polecanych nam w wypominkach. Od dzisiaj wypominki roczne podzielone na cztery części czytać będziemy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. Msza św. wypominkowa będzie jak dotychczas w pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

3. Są jeszcze wolne intencje mszalne na najbliższe dni. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

 

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji kapłanów. Po jej zakończeniu będzie różaniec. Bractwo Adoracyjne zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. na godz. 19.00, a po niej na katechezę.

 

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiadamy od godz. 17.30.

 

6. W najbliższą sobotę, 7 grudnia, przeżywamy Pierwszą Sobotę Miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz w intencji członków Żywego Różańca.

 

7. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. o godz. 11.30, w Godzinie Łaski, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 13.00 będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi.

 

8. Przed ołtarzem stoi kosz adwentowy i puszka na jałmużnę. Caritas Parafialna prosi o przynoszenie produktów żywnościowych do paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących. Prosimy o niewkładanie żywności szybko psującej się np. owoców, oraz o zgłaszanie adresów osób, do których powinny trafić paczki żywnościowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 grudnia. Przy wyjściu z kościoła, Caritas sprzedaje świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.

 

9. Jutro rozpoczynamy Kolędę – wizytę Duszpasterską. W tym roku rozpoczniemy ją od spotkań z mieszkańcami Mysiadła. Szczegółowy program Kolędy do 7 stycznia 2020 znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

 

Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing