9 stycznia 2022 – Święto Chrztu Pańskiego

1. Niedziela Chrztu Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Wprawdzie od jutra rozpocznie się okres zwykły, ale zgodnie ze starą polską tradycją śpiewanie kolęd, choinki i szopka towarzyszyć nam będą do 2 lutego.

2. W najbliższą środę, 12 stycznia, grupę mężczyzn zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a po jej zakończeniu na spotkanie formacyjne.

3. W sobotę, 15 stycznia, o godz. 7.00 będzie Msza św. w intencji dzieci i młodzieży, a po jej zakończeniu różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

4. W następną niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. Inicjacyjna dla rodzin przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziecka. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na katechezę we wtorek (18 stycznia) na godz. 19.40.

5. Jak co roku serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt. „Kolędowa Opowieść Wigilijna”, w którym wystąpią Krystyna Tkacz, Margita Ślizowska i Paulina Pytlak.
Koncert ten zawsze odbywał się w naszym kościele, jednakże w tym roku ze względów epidemicznych, zapraszamy do Domu Kultury w Łazach w najbliższą niedzielę, 16 stycznia, na godzinę 18.00.

5. W dni powszednie w naszej parafii są codziennie Msze św. o godz. 7.00, 18.00. i 19.00.

6. W czasie pandemii kolejny raz nie możemy przeżywać kolędy – wizyty duszpasterskiej w tradycyjny sposób. Osoby, które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu prosimy o osobisty kontakt w zakrystii, kancelarii lub drogą mailową. Termin spotkania w styczniu lub w lutym będziemy umawiać indywidualnie.

7. Gorąco zachęcamy do odpowiedzi na apel Ojca św. i osobiste włączenie się w modlitwę i konsultacje na temat stanu Kościoła Katolickiego w parafii i w Polsce. W naszej parafii zapraszamy:
a. na spotkania modlitewne w intencji dojrzałego przeżywania wiary i wspólnej odpowiedzialności za Kościół. Spotkania odbywają się w drugi wtorek miesiąca w kościele o godzinie 19.45. Najbliższe będzie 11 stycznia.
b. na spotkania konsultacyjne. Najbliższe spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w kościele. Tematem spotkania będzie „Jak docierać z Dobrą Nowiną do nowych parafian i tych którzy nie znają Chrystusa”.
c. do wypełnienia anonimowej ankiety dającej możliwość wypowiedzenia swojej opinii na temat różnych obszarów działalności naszej parafii i Kościoła w Polsce. Ankietę możemy wypełnić do końca stycznia mailowo (jest już dostępna na stronie internetowej parafii) lub papierowo – tekst dostępny jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnioną ankietę prosimy przynieść do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do specjalnej urny w kościele.