8 marca 2020 – II Niedziela Wielkiego Postu

1. W piątek, 13 marca, przypada Święto Papieskie z okazji 7. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Nasz Biskup, ks. Kazimierz kardynał Nycz kieruje zaproszenie do wspólnego przeżycia tego wydarzenia w Świątyni Opatrzności Bożej (treść zaproszenia można przeczytać tutaj)

2. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1715 i 1940.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 1400.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia (od niedzieli do środy włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. Piotr Klimek, biblista.

4. Dzieci i młodzież rekolekcje wielkopostne przeżywać będą w ramach zajęć szkolnych.

5. We wtorek, 10 marca, o godz. 19.45 ksiądz Waldemar zaprasza na kolejne spotkanie grupy biblijnej Lectio Divina. Spotkanie otwarte dla wszystkich.

6. Od dzisiaj Caritas Parafialna rozpoczyna sprzedaż świec wielkanocnych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej Parafii. Rozpoczynamy także akcję „Paczka dla potrzebujących”. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Do kosza można wkładać: olej, cukier, mąkę, ryż, kasze, puszki, konserwy, słodycze. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.

7. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Parafii. Pozyskane pieniądze przekażemy na leki, sprzęt i potrzeby osób starszych i najbardziej potrzebujących.

8. W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej zapotrzebowanie na bilety wejściowe na tę uroczystość. Zapisy do 15 marca. Wyjazd będzie indywidualny, w parafii otrzymujemy karty wstępu.

9. Samorząd Gminy Lesznowola zwraca się z apelem o wsparcie dla rodziny z pobliskiej miejscowości Kosów, której dom spłonął wraz z całym dobytkiem. Ochotnicza Straż Pożarna z Mrokowa i Nowej Woli organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Szczegóły w gablocie i na stronie gminy.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing