7 listopada 2021 – XXXII Niedziela Zwykła

1. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. Dotychczasowe zasady mówiły, że należy odwiedzić cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i modlić się za dusze zmarłych przy zachowaniu stałych warunków odpustu. Obecnie rozszerzono możliwość uzyskania odpustu z oktawy na cały listopad. Dodatkowo osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzić cmentarza. Powinny pomodlić się w tej intencji w domu.

2. Jutro, jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych nam w tegorocznych wypominkach. Można jeszcze zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych, w intencji których przez cały kolejny rok w pierwsze poniedziałki miesiąca będzie odprawiana Msza św. Wypominki czytamy w niedziele po Mszy św. o godz. 8.30.

3. W środę, 10 listopada, przypadają imieniny ś.p. ks. Andrzeja Kwaśnika. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji na godz. 19.00.

4. 11 listopada, w rocznicę odzyskania niepodległości, zachęcamy by modlić się w intencji Ojczyzny. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 18.00 i 19.00.

5. W sobotę, 13 listopada, przybędzie do naszej Parafii ks. Biskup Michał Janocha. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.