7 czerwca 2020 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie. Bogu niech będą dzięki za wszystkie duchowe owoce naszego Odpustu. W dobie pandemii było to przede wszystkim przeżycie duchowe i modlitewne.
2. W najbliższy czwartek (11 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 16.00). Po każdej porannej Mszy św. wyruszy Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Aby bezpiecznie mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej osób tradycyjna procesja przeżywana będzie w czterech częściach. Podczas każdej z czterech procesji będzie stacja przy jednym ołtarzu, przy którym słuchać będziemy Słowa Bożego i adorować Najświętszy Sakrament. Gorąco zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne i śpiewające do uświetnienia tej Liturgii, a wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
3. Serdecznie zapraszamy dzieci przeżywające w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii św. do aktywnego uczestnictwa jako Bielanki i Ministranci w procesji. Dziewczynki zapraszamy z koszyczkami do sypania kwiatków, a chłopców w komżach w szeregi służby liturgicznej. Przy okazji prosimy o przynoszenie ususzonych płatków kwiatów do zakrystii.
4. Codziennie do czwartku, 18 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Procesja Eucharystyczna.
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się według następującego porządku:
– w dni powszednie i w Boże Ciało po Mszy św. o godz. 18.00,
– w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00.
6. Osoby, które chciałyby skorzystać z modlitwy o uzdrowienie Wspólnota Hallelu Jah zaprasza w najbliższą środę, 10 czerwca, o godz. 19.45 do kościoła.
7. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing