6 marca 2022 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Postarajmy się, aby te wyjątkowe dni były przeżywane przez nas w duchu pokuty i nawrócenia. Niech pomocą do tego będą Nabożeństwa Wielkopostne, które odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1715 i 1940.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz.1400.
2. Zachęcamy także do udziału w nowej formie przeżywania Wielkiego Postu poprzez nawiedzanie Kościołów Stacyjnych. Przez 40 dni Wielkiego Postu zachęcamy do pielgrzymowania, codziennie do innego kościoła, w którym rozważamy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali i Mszy św. Szczegółowy program pielgrzymowania znajduje się w gablocie i na stronie internetowej archidiecezji.
3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 do 6 kwietnia (od niedzieli do środy włącznie).
4. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Msza Św. wypominkowa będzie o godz. 18.00.

5. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, a potem spotkanie formacyjne.

6. 26 marca, w sobotę, zapraszamy na męską pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapisy i informacje u ks. Bartosza lub zakrystii.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing