6 listopada 2022 – XXXII Niedziela Zwykła

1. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych nam w tegorocznych wypominkach.

2. W czwartek, 10 listopada, w dniu imienin ś.p. ks. Andrzeja Kwaśnika, będzie Msza św. w Jego intencji o godz. 19.00.

3. 11 listopada, w rocznicę odzyskania niepodległości, o godz. 9.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem naszego biskupa ks. kardynała Kazimierza Nycza. W tym dniu, z racji święta narodowego, skorzystać możemy z dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W naszym kościele będą Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.00.

4. Tego dnia o godz. 12.00 odbędzie się wycieczka poprowadzona przez p. Kacpra Abramczyka z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, pasjonata lokalnej historii. Wydarzenie rozpocznie się przed naszym kościołem i zakończy na cmentarzu parafialnym. Tematem oprowadzania będzie historia wsi Stara Iwiczna.

5. W najbliższą sobotę, 12 listopada, o godz. 18.00 przybędzie do naszej parafii ks. biskup Rafał Markowski by udzielić Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy o modlitwę w intencji młodych ludzi przyjmujących ten Sakrament.

6. Osoby pragnące pogłębić duchowość biblijną zapraszamy na spotkanie Lectio Divina, które poprowadzi ks. Waldemar, w sobotę, 12 listopada, o godz. 20.00.

7. Na obrzeżach naszej parafii powstają dwie nowe wspólnoty parafialne. Ks. biskup posłał ks. Leszka Kwiatkowskiego do tworzenia parafii w Mysiadle i ks. Artura Felszera w Lesznowoli. W najbliższym czasie obaj kapłani będą próbowali nawiązać kontakt z naszym parafianami z miejscowości, które leżą na terenie nowopowstających parafii. Podczas wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy, ks. Leszek chciałby odwiedzić naszych parafian mieszkających w Mysiadle, a ks. Artur – w Lesznowoli, Kolonii Lesznowola i Wilczej Górze w częściach leżących na zachód od drogi ekspresowej. Prosimy o otwartość na nowych kapłanów, którzy chcą się z nami zapoznać i życzymy dobrego, błogosławionego spotkania z nimi.

8. W pozostałych częściach naszej parafii także rozpoczniemy wizytę duszpasterską w ostatnich dniach listopada. Osoby, które nie przyjmowały księdza w swoim domu w ostatnich trzech latach lub zamieszkały u nas w ostatnim roku prosimy o kontakt z naszymi księżmi. Kolędę rozpoczniemy od spotkań z mieszkańcami Piaseczna i Nowej Iwicznej.