5 kwietnia 2020 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień – czas przeżywania najważniejszych prawd naszej wiary: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W czwartek wieczorem Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Przypominamy, że na czas pandemii ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania. W kościele na Mszy św. może być maksymalnie 5 osób. Prosimy, by pierwszeństwo miały te osoby, które zamówiły intencje. Natomiast w liturgii Triduum Paschalnego uczestniczyć będzie tylko niezbędna asysta liturgiczna. W nadchodzących dniach będziemy transmitować na żywo z naszego kościoła Msze św. i nabożeństwa według następującego porządku:

link: Parafia Iwiczna

5 kwietnia – Niedziela Palmowa – godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
9 kwietnia – Wielki Czwartek – godz. 18.00
10 kw kwietnia – Wielki Piątek – godz. 8.00, 15.00 i 18.00
11 kwietnia – Wielka Sobota – godz. 8.00, 15.00 i 20.00
12 kwietnia – Zmartwychwstanie – godz. 6.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
13 kwietnia – Poniedziałek w Oktawie – godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
19 kwietnia – Niedziela Miłosierdzia – godz. 10.00, 11.30 i 18.00.

2. Święte Triduum Paschalne w kościele:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – o godz. 18.00. Po liturgii adoracja Chrystusa do godziny 24.00.

Wielki Piątek – Jutrznia o godz. 8.00. O godz. 15.00 Modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a po niej będzie Liturgia Godzin. Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do godziny 18.00.
Liturgia Męki Pańskiej – o godz. 18.00, a po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 24.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do liturgii wieczornej. O godz. 8.00 będzie Jutrznia, o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Liturgia Godzin.
Liturgia Wigilii Paschalnej – o godz. 20.00

Z powodu przepisów administracyjnych, nie jest możliwa tradycyjna forma błogosławieństwa pokarmów w Wielką Sobotę. Rekomendujemy wiernym błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego. Może tego dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny, według tekstu błogosławieństwa stołu na Niedzielę Wielkanocną, który jest tutaj.

3. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – porządek liturgii:
– o godz.6.00 Msza św. o świcie bez Procesji Rezurekcyjnej,
– w tym dniu wyjątkowo Mszy św. o godz. 8.30 nie będzie,
– pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.
Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.

5. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej parafii.

6. Ze względu na przedłużający się czas pandemii zmuszeni jesteśmy do zmiany terminu Pierwszej Komunii Świętej i wszystkich wspólnych przygotowań. Skupienie dla rodzin pierwszokomunijnych, które miało się odbyć 18 kwietnia jest odwołane. Jeżeli stan epidemii ustąpi i będą sprzyjające warunki Pierwsza Komunia Świętej (i rocznica) odbędą się na jesieni b.r. Nowe terminy znaleźć można na stronie internetowej parafii – zakładka Komunia Święta. Mamy świadomość, że wyznaczanie dziś jakichkolwiek terminów opatrzone jest dużą dozą ryzyka. Miejmy jednak nadzieję, że czas pandemii wreszcie ustąpi i nie przeszkodzi nam w przeżyciu tej wyjątkowej uroczystości w nowym terminie.

7. Módlmy się, aby Pan Bóg odwrócił od nas epidemię koronawirusa. Wstawiennictwu Matki Bożej polecajmy zmarłych i chorych oraz lekarzy, pielęgniarki, cały personel medyczny, wolontariuszy i służby sanitarne.