5 grudnia 2021 – II Niedziela Adwentu

1. W naszej parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia:
Na Mszy św. Roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi.
W Godzinę Łaski: od 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

2. W czasie Adwentu na Msze św. Roratnie zapraszamy w dni powszednie na godz. 6.15.

3. Przy wyjściu z kościoła, Caritas parafialna sprzedaje świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów dla dzieci z ubogich rodzin i na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.
Przed ołtarzem stoi kosz adwentowy i puszka na jałmużnę. Caritas Parafialna prosi o przynoszenie produktów żywnościowych do paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących.
Prosimy o zgłaszanie adresów rodzin do których powinny trafić paczki świąteczne. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 grudnia.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny.

5. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w dniach 12–14 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). W tym roku poprowadzi je Siostra Kamila z Lasek, która przybliży nam duchowość Błogosławionej Róży Czackiej.

6. Jutro, 6 grudnia, obchodzimy I Poniedziałek Miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych polecanych nam w wypominkach rocznych.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing