4 grudnia 2022 – II Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W poniedziałek nauka rekolekcyjna będzie po Mszach św. o godz. 9.00, 17.30 i 19.30. We wtorek Msza św. z nauką rekolekcyjną będzie o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Do spowiedzi zapraszamy we wtorek rano od godz. 8.30, a popołudniu od godz. 17.30.

2. Przypominamy, że w naszej parafii Roraty są codziennie o godz. 6.15, także podczas rekolekcji.

3. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia:
* Na Mszy św. Roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi.
* W Godzinę Łaski: od 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

4. Przy wyjściu z kościoła, Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów kolonijnych dla dzieci z ubogich rodzin. Przed ołtarzem stoi kosz adwentowy i puszka na jałmużnę. Prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Torby na artykuły żywnościowe i chemię można pobrać przy stoliku ze świecami. Prosimy o zgłaszanie adresów rodzin, do których powinny trafić paczki żywnościowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 grudnia.

5. Młodzież szkół średnich i starsi, którzy chcieliby poznać Jezusa i rozwijać się duchowo, ks. Bartosz zaprasza w piątek, 9 grudnia, o godz. 19.40 do domu parafialnego.

6. W sobotę, 10 grudnia, o godz. 20.00 ks. Waldemar zaprasza na kolejne spotkanie grupy biblijnej „Lectio Divina”. Tematem rozważań będą czytania z 25 grudnia. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich.

7. Nasza parafia w dniach od 18 do 25 kwietnia 2023 r. organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Radka.

8. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się program Kolędy do końca grudnia. Osoby, które mogłyby poinformować swoich sąsiadów o kolędzie prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi. Zapraszamy do kancelarii lub zakrystii. Można też zgłaszać swój dom na adres mailowy: koleda.iwiczna@gmail.com.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing