4 czerwca 2023 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. W jego przygotowanie zaangażowało się bardzo wiele osób. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego święta. Dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas i pomagali w sobotę, tym, którzy w niedzielę stali na stoiskach, którzy sprzątali, przynosili fanty, upiekli i przynieśli ciasto, grupom parafialnym, straży pożarnej i młodzieży z wolontariatu i parafianom występującym na naszej scenie. Dziękujemy wszystkim, których nie sposób wymienić, a którzy po prostu byli i pomagali. Bogu niech będą dzięki za wszystkie duchowe owoce naszego odpustu.
2. Dzisiaj obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiega pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Szczegółowy program uroczystości znaleźć można na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Z tej okazji we wszystkich parafiach prowadzona jest zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu. Na stoliku z tyłu kościoła można złożyć ofiary na ten cel.
3. W dniu dzisiejszym zaczyna funkcjonować kaplica w Mysiadle przy ul. Kościelnej 1. Msze św. będą w niedziele o godz. 9.00, 10.30, i 12.00, a w dzień powszedni o godz. 17.30. Zapraszamy na poświęcenie kaplicy w Mysiadle, którego dokona ks. kardynał Kazimierz Nycz w dniu 10 czerwca o godz. 17.30.
4. Dziś wieczorem zapraszamy na koncert muzyki poważnej, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 w ramach Festiwalu im. Witolda Maliszewskiego. W programie będą utwory Beethovena i Witolda Maliszewskiego.
5. Jutro o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach rocznych, a o godz. 19.00 spotyka się młodzież przygotowująca się do Bierzmowania.
6. W najbliższy czwartek (8 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 16.00). Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z Procesją Eucharystyczną następującą trasą: ulicą Słoneczną, Mleczarską, Graniczną, Różaną, Osiedlową do kościoła w Mysiadle przy ul. Kościelnej 1, gdzie zakończymy Procesję uroczystym błogosławieństwem. Gorąco zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne i śpiewające do uświetnienia tej Liturgii, a wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
7. Serdecznie zapraszamy dzieci mające stroje z Pierwszej Komunii Św. do aktywnego uczestnictwa jako Bielanki i Ministranci w procesji. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 i w dniu Bożego Ciała 20 min. przed rozpoczęciem uroczystości.
8. Codziennie, do czwartku 15 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie Procesja Eucharystyczna.
9. W sobotę, 10 czerwca, zapraszamy na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu.
10. Nasz parafianin Ojciec Paweł Dąbrowski, dominikanin, przyjął w sobotę, 27 maja, święcenia kapłańskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. prymicyjną, którą Ojciec Neoprezbiter odprawi w naszym kościele w niedzielę 11 czerwca o godz. 13.00.
11. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się według następującego porządku:
* w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00;
* w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing