31 października 2021 – XXXI Niedziela Zwykła

1. Wszystkich parafian i gości, dorosłych i młodzież, zapraszamy na Wieczór Uwielbienia dzisiaj o godz. 21.00 w naszym kościele. Będziemy uwielbiać Pana Boga razem ze św. św. Józefem i Jakubem, których Rok Święty właśnie przeżywamy. W programie: nieszpory, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu poprzez śpiew i wspólną modlitwę oraz o godz. 23.00 Msza św. według liturgii z 1 listopada.

2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. o godz. 13.00 wyruszymy z procesją żałobną na cmentarz parafialny i modlić się będziemy za naszych zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. We wtorek, 2 listopada, obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz.: 9.00, 18.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy za naszych zmarłych podczas procesji żałobnej wokół kościoła.

4. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. Dotychczasowe zasady mówiły, że należy odwiedzić cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i modlić się za dusze zmarłych przy zachowaniu stałych warunków odpustu. Obecnie rozszerzono możliwość uzyskania odpustu z oktawy na cały listopad. Dodatkowo osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzić cmentarza. Powinny pomodlić się w tej intencji w domu.

5. W najbliższy czwartek, 4 listopada, Bractwo Adoracyjne zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00, podczas której modlić się będziemy w intencji kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Po Eucharystii będzie różaniec w intencji kapłanów.

6. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Do chorych udamy się w piątek i w sobotę rano. W tym dniu Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00. W nocy z piątku na sobotę będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00 w sobotę.

7. W najbliższą sobotę – pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.

8. W następną niedzielę, 7 listopada, będzie kolejna niedziela biblijna. 20 min. przed każdą Mszą św. kontynuować będziemy czytanie Słowa Bożego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13.00 będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing