31 maja 2020 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj nasza Parafia przeżywa Odpust. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie neoprezbiter Artur Wronek, nasz parafianin. W sobotę, 30 maja, przyjął on święcenia kapłańskie, a swoją pierwszą Mszę św. odprawi dzisiaj w naszym kościele o godz. 13.00. Dzięki temu, że zniesione zostały limity osób przebywających w kościele, w każdej Mszy św. może uczestniczyć dowolna liczba osób. Zapraszamy szczególnie do udziału w Mszy św. prymicyjnej naszego neoprezbitera.
2. W naszej parafii na każdej Mszy św. (zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie) jest możliwość skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Przypominamy, że okres, w którym obowiązuje spowiedź i Komunia św. wielkanocna kończy się za tydzień, w Niedzielę Trójcy Świętej.
3. Jutro rozpoczynamy nowy miesiąc, czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.
4. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
5. W pierwszy czwartek miesiąca, 4 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy za kapłanów i w intencjach Bractwa Adoracyjnego, a po jej zakończeniu różaniec za kapłanów.
6. W Pierwszy Piątek miesiąca, 5 czerwca, do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30, a Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji Dusz Czyśćcowych. Po jej zakończeniu różaniec za Dusze Czyśćcowe.
7. 6 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.
8. Następna niedziela – pierwsza niedziela miesiąca – 20 minut przed każdą Mszą św. czytane będzie Słowo Boże, a po Mszy św. o godz. 13.00 będzie procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym.
9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.
10. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach pobłogosławioną podczas Wielkanocy. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing