30 maja 2021 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. Bogu niech będą dzięki za wszystkie duchowe owoce naszego odpustu.

2. W najbliższy czwartek (3 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 16.00). Po Mszach o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00 wyruszymy z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Gorąco zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne i śpiewające do uświetnienia tej Liturgii, a wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
Serdecznie zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały I Komunię Świętą lub jej rocznicę do aktywnego uczestnictwa w procesjach jako Bielanki i Ministranci.

3. Codziennie, do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa (11 czerwca), w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 będzie Procesja Eucharystyczna.

4. W najbliższy piątek, 4 czerwca, przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych o godz. 19.00.

5. W nocy z piątku na sobotę będzie w naszym kościele całonocna adoracja do godz. 8.00 rano. Osoby, które chciałyby podjąć tę modlitwę prosimy o wpisywanie się na listę, która znajduje się przy wyjściu z kościoła. W sobotę o godz. 8.00 będzie Msza św. wynagradzająca NMP, a po jej zakończeniu Nabożeństwo Pierwszej Soboty.

6. 6 czerwca z racji pierwszej niedzieli miesiąca 20 minut przed każdą Mszą św. czytać będziemy Pismo Święte, a po Mszy św. o godz. 13.00 będzie Procesja Eucharystyczna.

7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywać się będą według następującego porządku:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
– w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.
Od Bożego Ciała litanię śpiewać będziemy podczas procesji.