3 września 2023 – XXII Niedziela Zwykła

1. We wrześniu tego roku obchodzimy 40-tą rocznicę erygowania naszej parafii i 20-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego świętowania naszych jubileuszy w niedzielę, 24 września. Poprzedzać je będą 8-dniowe rekolekcje (misje parafialne), które trwać będą od 17 do 24 września. Celem misji jest ożywienie naszej wiary i zaproszenie do wspólnoty z nami osób, które mieszkają na terenie naszej parafii, a nie uczestniczą w jej życiu. W tych dniach duchowo poprowadzi nas ks. Rafał Jarosiewicz ze wspólnotą misjonarzy świeckich „Zanurzeni w miłości”. Tematem rekolekcji będzie „Jak być szczęśliwym na co dzień i mieć dobrą relację z Bogiem”.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W następną niedzielę, 10 września, podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży prosząc o błogosławieństwo na czas nauki oraz dokonamy poświęcenia przyborów szkolnych.

3. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza św. w intencji zmarłych polecanych nam w wypominkach będzie o godz. 18.00.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 września, Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji Bractwa Adoracyjnego oraz kapłanów. Po Mszy św. różaniec w intencji kapłanów.

5. W piątek, 8 września, przeżywać będziemy Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 18.00 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

6. Rozpoczynamy przygotowanie rodzin do Pierwszej Komunii Świętej dziecka. Rodziców dzieci ze szkoły w Nowej Iwicznej zapraszamy na pierwsze spotkanie we wtorek, 12 września, a rodziców dzieci pozostałych szkół w czwartek, 14 września, na godz. 19.40 do kościoła. Rodziny wraz z dziećmi zapraszamy na Mszę św. inicjacyjną w niedzielę, 17 września, na godz. 16.00.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing