3 grudnia 2023 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Na Msze św. roratnie zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.15.

2. Jutro przypada Pierwszy Poniedziałek Miesiąca. Msza św. wypominkowa będzie o godz. 18.00.

3. W najbliższy czwartek, 7 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencjach kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Po Mszy św. różaniec w intencji kapłanów.

4. W piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
a. na Mszy św. roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do parafialnej księgi adopcyjnej;
b. w Godzinę Łaski: od 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na ostatnią już w tym roku katechezę we wtorek, 5 grudnia, o godz. 19.40. W niedzielę, 10 grudnia, Msza św. inicjacyjna dla rodzin dzieci z Nowej Iwicznej będzie o godz. 13.00, dla pozostałych rodzin o godz. 16.00.

6. Caritas rozpoczyna zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka. Zbiórkę będziemy prowadzić do 15 grudnia. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć opłatki oraz świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin. Prosimy również o zgłaszanie adresów osób potrzebujących najpóźniej do 13 grudnia.

7. Nasza parafia przygotowuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach od 2 do 9 kwietnia 2024r. Osoby zainteresowane prosimy o jak najszybszy kontakt z ks. Radosławem.

8. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się program kolędy do 5 stycznia.
Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi osobiście lub na adres mailowy: koleda.iwiczna@gmail.com.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing