29 maja 2022 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Już za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Leszek Kwiatkowski, proboszcz nowo powstającej parafii w Mysiadle. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie zespół Leszcze. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie fanteria i kawiarenka. Dziękujemy za przynoszenie fantów na fanterię i ciast do kawiarenki. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca, zatem 20 minut przed każdą Mszą św. czytać będziemy Pismo św.

2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą modlimy się codziennie podczas nabożeństw majowych. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00. Z racji pierwszej soboty miesiąca będzie to Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po jej zakończeniu będzie Nabożeństwo Wynagradzające. O godz. 21.00 będzie Apel Jasnogórski i Nieszpory. Następnie trwać będziemy na modlitwie dziękczynienia i uwielbienia, otwierając się na przyjście Ducha Świętego, który wszystko odnawia, uzdrawia i ożywia. O godz. 23.00 będzie Msza św. a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu aż do porannej Mszy św. niedzielnej. Osoby, które mogłyby się zadeklarować aby tej nocy przez 30 min. adorować Najświętszy Sakrament prosimy, aby zechciały wpisać się na listę naszej sztafety modlitewnej, która dostępna jest w zakrystii.

3. Przypominamy, że Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Do przyszłej niedzieli jest ostatnia okazja, by przyjąć Komunię Wielkanocną.

4. Dzisiaj nasz parafianin, neoprezbiter ks. Michał Radziwiłł, odprawi Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele o godz. 13.00. Nabożeństwo majowe będzie dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Osoby przygotowujące Ołtarze na Boże Ciało, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 31 maja, o godz. 19.40 do domu parafialnego.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 czerwca, o godz. 19.00 będzie Msza św w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów, a po jej zakończeniu różaniec w intencji kapłanów.

7. 3 czerwca obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym spotyka się na comiesięcznej Mszy św. o godz. 19.00.

8. W tym roku Bractwo Adoracyjne przeżywa jubileusz 10-lecia adoracji w naszej parafii. Wszystkich członków Bractwa zapraszamy na Mszę św. 12 czerwca o godz. 18.00, a po jej zakończeniu na spotkanie Bractwa.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing