29 listopada 2020 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie na godz. 7.00 oraz na na Msze św. wieczorne o godz. 18.00 i 19.00.

2. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najciekawszy kalendarz adwentowy 2020. Proponujemy dzieciom prace twórcze, samodzielne w ramach  przygotowania się do Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby wykonały kalendarz adwentowy rozpoczynając od 1 niedzieli adwentu (29.11), a kończąc na 24 grudnia 2020. Motywem przewodnim może być Eucharystia (treści, symbole, ludzie). Inspiracje można znaleźć m.in. na stronie internetowej MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY. Prace trzeba dostarczyć do parafii do dn. 23 grudnia. Wykonany kalendarz należy opisać danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, nr kontaktowy). Najciekawsze prace zostaną nagrodzone – rozstrzygnięcie w dniu 24 grudnia na zakończenie Mszy św. Roratniej o godz. 7.00.

3. W naszej parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia:

  • Na Mszy św. Roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy św. mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi.
  • W Godzinę Łaski: od 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem; adoracja w tym dniu trwać będzie do godz. 17.45.
  • W tym dniu będzie następujący porządek Mszy św.: 7.00, 11.00, 18.00 i 19.30.

4. W najbliższy czwartek, 3 grudnia, o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji kapłanów, a o godz. 19.00 Bractwo Adoracyjne zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św.

5. 4 grudnia przeżywamy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. na godz. 18.00.

6. 5 grudnia w Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Sercu NMP.  W tym miesiącu wyjątkowo rozpocznie się ono o godz. 18.30. Msza św. wynagradzająca będzie o godz. 19.00.

7. W niedzielę, 6 grudnia, będziemy obchodzili Niedzielę Biblijną. 20 min przed każdą Mszą św. będą czytane fragmenty Pisma Świętego.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 13 – 15 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). W tym roku poprowadzi je dr teologii biblijnej, ksiądz Piotr Klimek, proboszcz parafii w Michalinie.

9. Caritas rozpoczyna zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony będzie kosz adwentowy na produkty żywnościowe. Będzie również prowadzona sprzedaż świec, ale tylko na wyznaczonych Mszach św.: o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Caritas można wesprzeć też finansowo. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii lub tradycyjnie do puszki przy ołtarzu.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 18 grudnia.