28 maja 2023 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak, którego płyta do tekstów ks. Pawlukiewicza uzyskała w 2021 r. status platynowej. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie loteria fantowa i kawiarenka. Dziękujemy za przynoszenie ciast do kawiarenki. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
2. W następną niedzielę, 4 czerwca, obchodzić będziemy XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Szczegółowy program uroczystości znaleźć można na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Z tej okazji we wszystkich parafiach przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.
3. Także za tydzień, 4 czerwca, zacznie funkcjonować kaplica w Mysiadle przy ul. Kościelnej 1. Msze św. będą w niedziele o godz. 9.00, 10.30, i 12.00, a w dzień powszedni o godz. 17.30. Już dzisiaj zapraszamy na poświęcenie kaplicy w Mysiadle, którego dokona ks. kardynał Kazimierz Nycz w dniu 10 czerwca o godz. 17.30.
4. Także w niedzielę, 4 czerwca, w ramach Festiwalu im. Witolda Maliszewskiego odbędzie się w naszym kościele o godz. 19.00 koncert muzyki poważnej. W programie będą utwory Beethovena i Witolda Maliszewskiego.
5. Osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 30 maja o godz. 17.30 do domu parafialnego.
6. W pierwszy czwartek miesiąca, 1 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów, a po jej zakończeniu będzie różaniec w intencji kapłanów.
7. 2 czerwca obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. W nocy z piątku na sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.
9. W sobotę, 10 czerwca, zapraszamy na jednodniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing