27 lutego 2022 – VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową, 2 marca, w naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.50. Ojciec Święty Franciszek prosi byśmy w tym dniu podjęli post i modlitwę w intencji pokoju na świecie.

2. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale w niedziele po Sumie, czyli około godz. 14.00.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na katechezę we wtorek, 1 marca, o godz. 19.40.

4. Przypominamy, że w roku bieżącym kontynuujemy Modlitwę w wielkopostnych Kościołach stacyjnych. Rozpoczyna się ona w Środę Popielcową, 2 marca, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zakończy się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Szczegółowy program na stronie internetowej Archidiecezji i w gablocie przy wyjściu z kościoła.

5. W czwartek, 3 marca, przypada 15. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast, w piątek, 4 marca, przypadają imieniny Księdza Kardynała. Jubilatowi i Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia i zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Biskupa.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 marca, Bractwo Adoracyjne zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której modlić się będziemy w intencjach Bractwa i kapłanów. Po Eucharystii będzie różaniec w intencji kapłanów.

7. 4 marca obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych o godz. 19.00. W nocy z piątku na sobotę będzie w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00 rano.

8. 5 marca, w pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.

9. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Biblijną. 20 minut przed każdą Mszą św. czytać będziemy Pismo św.

10. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii.
Z funduszy zgromadzonych w ubiegłym roku mogliśmy przyjść z pomocą ubogim w naszej parafii. Informacje jak przekazać 1% podatku można znaleźć na stronie internetowej parafii, w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

11. W dni powszednie do wakacji będzie w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 7.00 rano.

12. Dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zbieramy ofiary „Na pomoc dla Ukrainy”, które będą przekazane do Caritas Polska.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing