27 listopada 2022 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie na godz. 6.15.

2. Już za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Trwać będą one w dniach 4,5,6 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). Poprowadzi je ks. Roman Trzciński, Misjonarz Miłosierdzia, założyciel i pasterz wspólnoty ewangelizacyjnej „Woda Życia” oraz jego wspólnota.

3. Przy wyjściu z kościoła, Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdów kolonijnych dla dzieci z ubogich rodzin.
Przed ołtarzem stoi kosz adwentowy i puszka na jałmużnę. Prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Torby na artykuły żywnościowe i chemię można pobrać przy stoliku ze świecami.
Prosimy o zgłaszanie adresów rodzin, do których powinny trafić paczki żywnościowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 16 grudnia.

4. W najbliższy czwartek, 1 grudnia, o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów. Po Mszy św. będzie różaniec w intencji kapłanów.

5. W I Piątek Miesiąca, 2 grudnia do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym spotyka się na swojej comiesięcznej Mszy św. o godz. 19.00 i spotkaniu formacyjnym. Tego dnia będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W I Sobotę Miesiąca, 3 grudnia, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Sercu NMP, które rozpocznie się o godz. 17.10, a Msza św. w intencji wynagradzającej będzie o godz. 18.00.

7. W niedzielę, 4 grudnia, będziemy obchodzili Niedzielę Biblijną. 20 min przed każdą Mszą św. będą czytane fragmenty Pisma św.

8. W naszej parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia, Na Mszy św. Roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi.

9. Młodzież szkół średnich i starsi, którzy chcieliby poznać Jezusa i rozwijać się duchowo, ks. Bartosz zaprasza w piątek, 9 grudnia, o godz. 19.40 do domu parafialnego.

10. Jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską (kolędę). Szczegółowy program do końca roku znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.

Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi. Zapraszamy do kancelarii lub zakrystii. Można też zgłaszać swój dom na adres mailowy: koleda.iwiczna@gmail.com.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing