26 marca 2023 – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje dla dorosłych przeżywać będziemy według następującego porządku:
• Poniedziałek, wtorek, środa – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 20.00.
• Do spowiedzi zapraszamy we wtorek i w środę od godz. 8.30 i 17.30.
Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła będą miały możliwość uczestniczenia w rekolekcjach za pośrednictwem internetu. Na kanale you tube Stara Iwiczna dostępna będzie transmisja Mszy św. i nauki rekolekcyjnej w niedzielę o godz. 10.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00.


2. Osoby starsze i chore, które nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach pragniemy także odwiedzić w ich domach w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

3. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 14.00.
• W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w kościele. Szczególnie zapraszamy na ostatnią Drogę, którą rozważać będziemy tradycyjnie na ulicach naszej Parafii. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.40 (tego dnia nie będzie wyjątkowo Mszy św. o godz. 19.00). Wyruszymy z kościoła i iść będziemy ulicą Słoneczną, Krótką, Piękną do placu przy szkole w Nowej Iwicznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu będzie w godzinach 15.00 – 17.00 i 21.00 – 24.00.

4. W najbliższą sobotę, 1 kwietnia, przeżywać będziemy Pierwszą Sobotę Miesiąca. Nabożeństwo Wynagradzające rozpocznie się o godz. 17.00, a Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.

5. Już za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. skauci i młodzież jadąca na Światowe Dni Młodzieży będą sprzedawać Palmy. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną Palmę. Konkurs odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.30. Jest to jednocześnie Pierwsza Niedziela Miesiąca, przeżywana w naszej parafii jako Niedziela Biblijna. 20 minut przed każdą Mszą św. czytać będziemy Słowo Boże.

6. Caritas Parafialna rozprowadza świece wielkanocne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.