26 maja 2024 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. W jego przygotowanie zaangażowało się bardzo wiele osób. Serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pomagali w sobotę, dziękujemy tym, którzy w niedzielę stali na stoiskach, tym którzy sprzątali, przynosili fanty, którzy upiekli i przynieśli ciasto, grupom parafialnym, strażakom i młodzieży z wolontariatu. Dziękujemy wszystkim tym których nie sposób wymienić, a którzy po prostu byli i pomagali. Przede wszystkim Panu Bogu za dobry czas i piękną pogodę.
2. W najbliższy czwartek (30 maja) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 16.00). W tym roku wyruszymy z Procesją Eucharystyczną z sąsiedniej parafii w Mysiadle. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, która sprawowana będzie w kaplicy pw. bł ks. Jerzego Popiełuszki, a następnie wyruszymy z procesją do naszego kościoła. Trasa procesji: ul. Kościelna, Osiedlowa, Graniczna, Mleczarska i Słoneczna. Ostatni, czwarty ołtarz będzie przed wejściem do naszego kościoła, gdzie zakończymy procesję uroczystym błogosławieństwem. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
3. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do aktywnego uczestnictwa jako bielanki i ministranci w procesji Bożego Ciała. Wszystkie dziewczynki pragnące sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy na spotkanie we wtorek, 28 maja, o godz. 19.40 przed naszym kościołem oraz w Uroczystość Bożego Ciała, pół godz. przed Mszą św. tj. o godz. 11.30 przed kaplicą w Mysiadle. Dziewczynki proszone są o przyniesienie koszyczków i kwiatków do sypania.
4. Codziennie od 31 maja do 6 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie Procesja Eucharystyczna.
5. W najbliższą sobotę, 1 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające o godz. 17.00 i na Mszę św. o godz. 18.00 w tej intencji.
6. W następną niedzielę, 2 czerwca, z racji pierwszej niedzieli miesiąca 20 minut przed każdą Mszą św. czytane będzie Słowo Boże.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing