26 kwietnia 2020 – III Niedziela Wielkanocy

1. W piątek rozpoczynamy nowy miesiąc – maj. Tradycyjnie w tym miesiącu modlić się będziemy codziennie podczas Nabożeństw Majowych ku czci NMP. Nabożeństwa będą w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.
2. 1 maja, w pierwszy piątek miesiąca, do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. na godz. 19.00.
3. W sobotę, 2 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu Msze św. będą o godz. 9.00, 18.00 i 19.00. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.
4. Przypominamy, że na czas pandemii ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania. W związku z rozporządzeniem, według którego w miejscach kultu może przebywać podczas liturgii jednocześnie jedna osoba na 15 m2, w naszym kościele (uwzględniając chór) zgromadzić się może maksymalnie 27 osób. Prosimy o zastosowanie się do nowych zaleceń oraz utrzymywanie odpowiedniej odległości od siebie.
5. Do końca maja będziemy transmitować na żywo z naszego kościoła Msze św. według następującego porządku:
26 kwietnia – niedziela – godz. 10.00, 11.30 i 18.00;
2 maja – sobota – godz. 18.00 i Nabożeństwo Majowe;
3 maja i kolejne niedziele – godz. 10.00, 11.30;
31 maja – niedziela- godz. 11.30 i 13.00 (Msza św. Prymicyjna).
Obejrzeć je będzie można na kanale you tube: link
6. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.
7. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej parafii.
8. Ze względu na sytuację epidemiczną odwołuje się wyjazd grupowy do Krakowa w dniach 1-2 maja oraz do Lwowa 12-14 czerwca.
9. Nasza gmina, jako jedna z 16 gmin w Polsce bierze udział w spisie próbnym do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. i jako jedyna reprezentuje Mazowsze. W związku z tym Wójt Gminy prosi, aby skorzystać z ostatnich już dni tego spisu. Podstawową metodą jest samospis internetowy. Do końca kwietnia na stronie internetowej spis.gov.pl dostępny jest formularz spisowy, który można samodzielnie wypełnić. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą zadzwonić na Infolinię Statystyczną i umówić się na wywiad telefoniczny. Wszystkie przekazane podczas spisu dane objęte są tajemnicą statystyczną.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing