25 października 2020 – XXX Niedziela Zwykła

1. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych (31 października), wielu ludzi na całym świecie podejmuje modlitwę o ochronę przed oddziaływaniem Złego. W naszym kościele od godz. 21.00 będzie modlitwa w tej intencji, a o godz. 23.00 zostanie odprawiona Msza św. o panowanie Chrystusa w sercach wszystkich ludzi. Będzie to już Msza św. z 1 listopada.
2. W nocy z 30 na 31 października Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym podejmuje nocną adorację w intencji Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć adorację w intencji zmarłych zapraszamy od godz. 24.00 w piątek do godz. 8.00 w sobotę. Adoracja zakończy się Mszą św. o godz. 8.00.
3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą wg porządku niedzielnego. W tym roku z powodu pandemii za naszych zmarłych modlić się będziemy wyjątkowo nie na cmentarzu parafialnym, ale podczas procesji żałobnej wokół kościoła, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy, że teren wokół naszego kościoła jest cmentarzem.
4. W poniedziałek, 2 listopada, obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 18.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 modlić się będziemy za naszych zmarłych podczas procesji żałobnej wokół kościoła. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencjach zmarłych polecanych nam w wypominkach rocznych.
5. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. Dotychczasowe zasady mówiły, że należy odwiedzić cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i modlić się za dusze zmarłych przy zachowaniu stałych warunków odpustu. Obecnie rozszerzono możliwość uzyskania odpustu z oktawy na cały listopad. Dodatkowo osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzić cmentarza. Powinny pomodlić się w tej intencji w domu.
6. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
7. We wtorek, 27 października, zapraszamy na kolejne spotkanie Lectio Divina do kościoła na godz. 19.45.
8. W naszym kościele przeżywać będziemy 33-dniowe Ćwiczenia Duchowe przygotowujące do Aktu oddania się Bogu przez Maryję. Wprowadzenie do Ćwiczeń odbędzie się 30 października o godz. 19.40. Następne spotkania odbywać się będą w co druga sobotę o godz. 20.00. Akt oddania zaplanowany jest na 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
9. W dniu wczorajszym wprowadzone zostały kolejne obostrzenia epidemiczne. W kościołach może przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 m2. W związku z tym w naszym kościele może przebywać jednocześnie 57 osób.
10. Mieszkańcy naszej gminy, rodzice 6-miesięcznej Mai chorej na SMA, proszą o wsparcie leczenia dziecka. Terapia kosztuje 9 mln zł. To kwota nieosiągalna dla rodziców dziewczynki, dlatego zwracają się z prośbą o pomoc. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej gminy.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing