24 maja 2020 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Już za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. W dobie pandemii przeżywać będziemy tę uroczystość w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. Nadal obowiązują nas ograniczenia co do liczby osób, które mogą się zgromadzić w świątyni. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 40 osób. Zachęcamy jednak, by tak przeżyć to wydarzenie, by skorzystać z łaski Odpustu przystępując do spowiedzi i Komunii św.

2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą modlimy się codziennie podczas nabożeństw majowych. Zapraszamy na rekolekcje o Duchu Świętym, które odbędą się w tym tygodniu, od 27 do 29 maja (środa, czwartek, piątek). Program rekolekcji jest następujący:

  • 27 maja – środa – godz 19.00 Msza św. z nauczaniem na temat „Na kogo czekamy?” oraz modlitwa prowadzona przez Hallelu Jah;
  • 28 maja – czwartek – godz 19.00 Msza św z nauczaniem na temat „Duch Święty a Eucharystia” oraz modlitwa prowadzona przez Różaniec Rodziców;
  • 29 maja – piątek – godz 19.00 Msza Św z nauczaniem na temat „Duch Święty a powołanie” oraz modlitwa prowadzona przez Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a następnie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy aż do soboty do godz. 15.00.
    Podczas wszystkich Mszy św. i późniejszej modlitwy będzie możliwość spowiedzi do godz. 20.15.

3. W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy do uczestnictwa w jednej z pięciu Mszy św., które będą z liturgii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po ich zakończeniu będzie godzinna modlitwa animowana przez wspólnoty parafialne. Podczas tych Mszy św. będzie także możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Msze będą według następującego porządku:

  • godz. 15.00 – Msza św. i modlitwa prowadzona przez Bractwo Adoracyjne;
  • godz. 17.00 – modlitwa prowadzona przez Żywy Różaniec oraz Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, a po niej Msza św. o godz 18.00;
  • godz. 19.00 – Msza św. i modlitwa prowadzona przez Różaniec Rodziców;
  • godz. 21.00 – Msza św i modlitwa prowadzona przez Domowy Kościół;
  • godz. 23.00 – Msza Św i modlitwa prowadzona przez Hallelu Jah do godz. 2.00.

W godzinach od 2.00 do 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

4. W niedzielę, 31 maja, Msze św. według stałego porządku. Msze św. o godz. 10.00 i 13.00 transmitowane będą na kanale you tube.

5. W sobotę, 30 maja, o godz. 10 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie nasz parafianin, diakon Artur Wronek, przyjmie święcenia kapłańskie. Swoją pierwszą Mszę św. odprawi w naszym kościele w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 13.00. Niestety z racji pandemii do kościoła wejść będą mogły tylko osoby z zaproszeniami.

6. We wtorek, 26 maja, o godz. 19.45 w kościele odbędzie się spotkanie biblijne Lectio Divina (maksymalnie 40 osób).

7. W czwartek, 28 maja, przypada 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym dniu o godz. 19.00 w Archikatedrze Warszawskiej ks. Kardynał Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę św.

8. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.

9. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wodę święconą w buteleczkach pobłogosławioną podczas Wielkanocy. Dobrowolne ofiary przeznaczone są na fundusz ministrancki.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing