23 lutego 2020 – VII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową, 26 lutego, w naszym kościele Msze św. będą o godz. 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
2. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale w niedziele po Sumie, czyli około godz. 14.00.
3. Przypominamy, że w roku bieżącym kontynuujemy modlitwę w wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Rozpoczyna się ona w Środę Popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zakończy się w Niedzielę Palmową w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii lub Archidiecezji Warszawskiej.
4. Osoby chcące przygotować się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs przedmałżeński. Spotkania są planowane m.in w kolejne niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Waldemarem.
5. W poniedziałek, 24 lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej. Temat spotkania to „Zawierzenie w procesie ewangelizacji”. Spotkanie po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele. Od Wielkiego Postu rozpoczynamy cykl spotkań modlitewnych przygotowujących do przyjęcia łaski uzdrowienia. Zapraszamy wszystkich potrzebujących i chętnych na pierwsze spotkanie, 2 marca, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.00.
6. W piątek, 28 lutego, zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sali domu parafialnego według stałych godzin. Grupa księdza Andrzeja spotyka się o godz. 18.30. Zapraszamy również nowe dzieci.
7. Kandydaci do Bierzmowania, którzy zgłosili się na Kurs Filipa spotykają się w sobotę, 29 lutego, o godz. 8.00 pod kościołem. Wyjazd autokarami o godz. 8.10.
8. W najbliższą sobotę, 29 lutego, Żywy Różaniec spotyka się o godz. 17.30 na comiesięcznym spotkaniu, a Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencjach członków Żywego Różańca.
9. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, 20 min przed każdą Mszą św. czytać będziemy Słowo Boże.
10. W następną niedzielę, 1 marca, w Centrum Sportu i Edukacji w Mysiadle Samorząd Gminy Lesznowola organizuje akcję charytatywną „Siła Serc dla Kalinki”, mającą na celu zebranie funduszy na operację dla kilkuletniej mieszkanki naszej Gminy. Datki na ten cel będą także zbierane tego dnia przed naszym kościołem po każdej Mszy św.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing