20 marca 2022 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na temat Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek poprzedzone będzie modlitwą w jedności z Ojcem Św. Rozpocznie się o godz. 17.00 Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Pomoc dla Ukrainy:
a. Gorąco dziękujemy wszystkim parafianom za dotychczasowe spontaniczne włączenie się w przyjęcie naszych gości z Ukrainy.
b. Do zakrystii lub kancelarii można zgłaszać gotowość przyjęcia nowych osób.
c. Przy wyjściu z kościoła znajdują się specjalne torby na rzeczy spożywcze i chemię gospodarczą. Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym i uchodźcom z Ukrainy.
d. W każdą sobotę o godz. 17.00 w salce parafialnej odbywają się spotkania integracyjne osób z Ukrainy przebywających na terenie naszej parafii. Prosimy osoby, u których przebywają uchodźcy o przekazanie im informacji o tych spotkaniach i pomoc w dotarciu na miejsce. Jeżeli ktoś miałby życzenie można przynieść na spotkanie ciasto.
e. Samorząd Gminy Lesznowola koordynuje pomoc dla naszych gości proponując różnorakie formy wsparcia. Szczegóły można znaleźć w gablocie przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej gminy.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 do 6 kwietnia (od niedzieli do środy włącznie). Poprowadzi je O. Paweł Gomulak, Oblat Maryi Niepokalanej.

5. Caritas Parafialna rozprowadza świece wielkanocne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas parafialną, szczegóły na stronie internetowej parafii.

6. Dzisiaj i w następną niedzielę o godz. 16.00 będzie Msza św. inicjacyjna dla rodzin przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziecka. Rodziców zapraszamy na katechezę we wtorek, 22 lub 29 marca, o godz. 19.40.

7. Za tydzień przypada czwarta niedziela miesiąca i Msza św. o godz. 18.00 ze specjalnym zaproszeniem dla motocyklistów. Po Mszy motocykliści oraz ich sympatycy spotkają się w salce w domu parafialnym. W związku z tym, że ostatni raz będzie to spotkanie zimowe, tematem wiodącym będą plany na rozpoczynający się sezon oraz przypomnienie zasad pierwszej pomocy. Oczekujemy na wkład uczestników w zakresie wskazania miejsc wartych zobaczenia w pobliżu proponowanych tras, jak również propozycji miejsc z dobrym jedzeniem, gdzie można się zatrzymać grupą.

Przygotujcie proszę swoje propozycje dla kierunków:

– Czerwińsk, Wyszogród, Bolimów, Puszcza Mariańska,

– Stoczek Łukowski, Korczew, Drohiczyn, Węgrów,

– Wyszogród, Dobrzyń, Włocławek,

– Łęczyca, Tum, Rawa Mazowiecka,

– Maciejowice, Puławy, Pionki, Warka.

Motocykle, jeśli ktoś będzie miał chęć i odwagę przyjechać na dwóch kołach, parkują, zgodnie z tradycją, przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła.

Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

8. 26 marca, w sobotę, zapraszamy na męską pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapisy i informacje u ks. Bartosza lub zakrystii.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing