2 stycznia 2022 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Gorąco zachęcamy do odpowiedzi na apel Ojca św. i osobiste włączenie się w modlitwę i konsultacje na temat stanu Kościoła Katolickiego w parafii i w Polsce. W naszej parafii zapraszamy:
a. na spotkania modlitewne w intencji dojrzałego przeżywania wiary i wspólnej odpowiedzialności za Kościół. Spotkania odbywają się w drugi wtorek miesiąca w kościele o godzinie 19.45. Najbliższe będzie 11 stycznia.
b. na spotkania konsultacyjne. Spotkania odbywają się w kościele w drugą niedzielę miesiąca o godzinie 19.00. Najbliższe będzie 09 stycznia. Tematem spotkania będzie „Jak docierać z Dobrą Nowina do nowych parafian i tych którzy nie znają Chrystusa”.
c. do wypełnienia anonimowej ankiety dającej możliwość wypowiedzenia swojej opinii na temat różnych obszarów działalności naszej parafii i Kościoła w Polsce. Ankietę możemy wypełnić do końca stycznia mailowo (jest już dostępna na stronie internetowej parafii) lub papierowo – tekst dostępny jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnioną ankietę prosimy przynieść do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do specjalnej urny w kościele.

2. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 18.00 będzie Msza św. wypominkowa.

3. W czwartek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów, a po jej zakończeniu będzie różaniec w intencji kapłanów.

4. 7 stycznia obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Tego dnia będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do soboty do godz. 7.00.

5. W dni powszednie w naszej parafii są codziennie Msze św. o godz. 7.00, 18.00 i 19.00.

6. W czasie pandemii kolejny raz nie możemy przeżywać kolędy – wizyty duszpasterskiej w tradycyjny sposób. Osoby, które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu prosimy o osobisty kontakt w zakrystii, kancelarii lub drogą mailową. Termin spotkania w styczniu lub w lutym będziemy umawiać indywidualnie.

7. Jak co roku serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt. „Kolędowa Opowieść Wigilijna”, w którym wystąpią Krystyna Tkacz, Margita Ślizowska i Paulina Pytlak.
Koncert ten zawsze odbywał się w naszym kościele, jednakże w tym roku ze względów epidemicznych, zapraszamy Państwa do Domu Kultury w Łazach w najbliższą niedzielę, 16 stycznia na godzinę 18:00.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing