18 października 2020 – XXIX Niedziela Zwykła

1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego W nawiązaniu do słów komunikatu dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy nadal przestrzegają zasady sanitarne na czas pandemii. Pamiętajmy o zachowywaniu dystansu – zgodnie z zaleceniami w naszym kościele może przebywać podczas liturgii 100 osób.

2. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny, który przebiega pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach świata, również tych najbiedniejszych, przeznaczone są na działalność ewangelizacyjną, wspieranie ubogich, budowę i remontowanie placówek misyjnych, kościołów, kaplic, czy domów zakonnych.

3. Dzisiaj obchodzimy także Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim osobom, które na co dzień troszczą się o nasze zdrowie składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w modlitwie.

4. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do Bierzmowania dla uczniów klasy I szkoły średniej i starszych. Kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie po jej zakończeniu.

5. W najbliższy wtorek, 20 października, o godz. 19.45, zapraszamy na kolejne spotkanie grupy biblijnej Lectio Divina. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

6. Za tydzień przypada czwarta niedziela miesiąca i Msza św. o godz. 18.00 ze specjalnym zaproszeniem dla motocyklistów. W związku z coraz krótszym dniem nasi motocykliści zakończyli już sezon oficjalnych wycieczek. Ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią, liderzy grupy z przykrością zadecydowali o nieorganizowaniu w październiku spotkania w formule zimowej po Mszy wieczornej. Mamy nadzieję, że będziemy mogli te spotkania organizować w kolejnych zimowych miesiącach. Mimo to zachęcamy do przybycia na Mszę wieczorną na motocyklach. Motocykle  parkują, zgodnie z tradycją, przed kościołem, nie blokując wejścia. Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

7. W związku z coraz krótszym dniem nie jest planowana oficjalna wycieczka naszej grupy. Ze względu na nasilenie pandemii w październiku nie odbędzie się również spotkanie w domu parafialnym. Liderzy naszej grupy szczególnie zachęcają motocyklistów do przyjechania na wieczorną liturgię i wspólnej modlitwy z nadzieją na możliwość wznowienia regularnych spotkań.

8. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

9. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– poniedziałek, 19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
– czwartek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża