18 lutego 2024 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Postarajmy się, aby te wyjątkowe dni były przeżywane przez nas w duchu pokuty i nawrócenia. Niech pomocą do tego będą Nabożeństwa Wielkopostne, które odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40;
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli ok. godz. 14.00.
W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 19.40 prowadzona będzie przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw Sychar. Do udziału w tym nabożeństwie serdecznie zapraszamy małżeństwa przeżywające kryzys.
2. Zachęcamy także do udziału w nowej formie przeżywania Wielkiego Postu poprzez nawiedzanie Kościołów Stacyjnych. Przez 40 dni Wielkiego Postu zachęcamy do pielgrzymowania, codziennie do innego kościoła, w którym rozważamy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali i Mszy św. Szczegółowy program pielgrzymowania znajduje się w gablocie i na stronie internetowej archidiecezji.
3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 17 do 20 marca (od niedzieli do środy włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. Marcin Moks z Jaktorowa, autor bloga ewangelizacyjnego „Jak trwoga to do bloga”.
4. W poniedziałek, 19 lutego, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania spotyka się na Mszy św. o godz. 19.00 i na spotkaniu formacyjnym po jej zakończeniu.
5. We wtorek, 20 lutego, zapraszamy na nabożeństwo pokutne, które rozpocznie się o godz. 19.40. Podczas tego nabożeństwa będzie okazja do wspólnotowego przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz skorzystania ze spowiedzi.
6. W sobotę, 24 lutego, o godz. 18.00 zapraszamy członków Żywego Różańca na comiesięczną Eucharystię.
7. W następną niedzielę przypada czwarta niedziela miesiąca, więc motocykliści i miłośnicy jednośladów są w specjalny sposób zaproszeni na Mszę Św. o godz. 18.00 oraz na spotkanie przy slajdach z motocyklowych podróży.
Tym razem usłyszymy relację z wyprawy motocyklowej Leszka na Nordkapp na dwa motocykle. W 2022 r. koledzy wybrali się na najbardziej na północ wysuniętą część Europy. W czasie wyprawy okrążyli Morze Bałtyckie, jadąc przez kraje nadbałtyckie, Finlandię, Norwegię i Szwecję. Całość wyprawy to około 7 tys. kilometrów w czasie 2 tygodni. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o ich przygodach, poszukać inspiracji do planowania przyszłych podróży i spędzić trochę czasu z motocyklistami w oczekiwaniu na sezon, to zapraszamy serdecznie na spotkanie.
W trakcie – serwujemy herbatę i kawę, możecie też przynieść ze sobą coś słodkiego, co dodatkowo umili nasze wspólne spotkanie.
Motocykle, jeśli ktoś będzie miał chęć i odwagę przyjechać na dwóch kołach, parkują zgodnie z tradycją przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła.
Dodatkowe informacje mailem pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB lub telefonicznie wieczorem pod nr 692545466 (Zbyszek).
8. Zachęcamy do zadeklarowania 1,5% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Parafii.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing