18 czerwca 2023 – XI Niedziela Zwykła

1. W następną niedzielę, 25 czerwca, o godz. 13.00 będzie w naszym kościele Msza św. prymicyjna, która ze względów zdrowotnych nie mogła odbyć się w poprzednią niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o modlitwę w intencji neoprezbitera, Ojca Pawła Dąbrowskiego.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się w naszym kościele według następującego porządku:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00;
– w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00.

3. W poniedziałek, 19 czerwca, młodzież przygotowująca się do bierzmowania spotyka się na Mszy św. o godz. 19.00.

4. We wtorek, 20 czerwca, o godz. 19.40 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo ekspijacyjne za grzechy przeciwko wierze.

5. W piątek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.

6. 24 czerwca (w sobotę) przeżywamy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje. Życzymy im dobrego, bezpiecznego wypoczynku i nie zapominania o modlitwie i Mszy św. w tym czasie. Żywy Różaniec w naszej parafii spotyka się w tym dniu na swojej comiesięcznej mszy św. o godz. 18.00.

7. Za tydzień, w czwartą niedzielę miesiąca, motocykliści spotykają się na Mszy św. o godz. 8.30, po której wyruszą na wycieczkę do Rucianego Nidy. Trasa do pokonania liczy około 370-400 km. Bezpośrednio po Mszy motocykliści przemieszczą się na stację Orlen, gdzie zostanie przeprowadzona odprawa przed wyruszeniem w drogę. Mimo planowanego startu wycieczki ze stacji benzynowej, prosimy o przyjechanie motocyklami zatankowanymi, gotowymi do drogi. Motocykle na czas Mszy parkują przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła.
Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel. 603930074 (Tomek).

8. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę przed wakacjami, po każdej Mszy św. jest obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing