17 marca 2024 – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje dla dorosłych przeżywać będziemy według następującego porządku:
– Dzisiaj o godz. 19.00 ks. Marcin poprowadzi Wieczór Chwały, podczas którego będzie można uwielbiać Boga przez śpiew i modlitwę.
– Poniedziałek, wtorek, środa – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 9.30, 18.00 i 20.00.
– Do spowiedzi zapraszamy we wtorek i w środę od godz. 9.00 i od 17.30.

2. Osoby starsze i chore, które nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach pragniemy odwiedzić w ich domach w najbliższy piątek, 22 marca, przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

3. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 14.00.
– W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w kościele. Szczególnie zapraszamy na ostatnią Drogę, którą rozważać będziemy tradycyjnie na ulicach naszej Parafii. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.40, wyruszymy z kościoła i iść będziemy ulicą Słoneczną, Krótką, Piękną do placu przy szkole w Nowej Iwicznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu będzie w godzinach 15.00-17.00 i 21.30–24.00.

4. Caritas Parafialna rozprowadza świece wielkanocne. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Do 22 marca przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie do dnia 20 marca adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.

5. Już za tydzień Niedziela Palmowa. Wspólnota młodzieży z naszej parafii będzie sprzedawać palmy w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na własnoręcznie wykonaną Palmę. Konkurs odbędzie się po Mszy św. o godzinie 11.30.

6. Jest to także czwarta niedziela miesiąca. Motocyklistów zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. w salce w domu parafialnym odbędzie się spotkanie, Tym razem na spotkaniu usłyszymy relację z dwóch wypraw motocyklowych Piotra z przyjaciółmi do USA.

7. W ubiegłym roku nasz kolega Piotr z przyjaciółmi wybrali się do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie zorganizowali dwie wyprawy motocyklowe poprzez zachodnie stany w USA. Los Angeles, Las Vegas, Zapora Hoovera Route 66, Miasteczko Seligman (najstarsze na drodze route 66), Grand Canyon, Horseshoe Bend, Zion Park i Dolina Śmierci to tylko najważniejsze miejsca gdzie trafili uczestnicy wyprawy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o ich przygodach, poszukujecie inspiracji do planowania przyszłych podróży i spędzić trochę czasu z motocyklistami w oczekiwaniu na sezon to zapraszamy serdecznie na spotkanie. W trakcie – serwujemy herbatę i kawę, możecie też przynieść ze sobą coś słodkiego co dodatkowo umili nasze wspólne spotkanie.
Motocykle, jeśli ktoś będzie miał chęć i odwagę przyjechać na dwóch kołach, parkują zgodnie z tradycją przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła. Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.692545466 (Zbyszek).

8. Rozpoczynamy przygotowania do Pierwszej Komunii Św. w roku 2025. Rodziców dzieci, które chodzą do szkół podstawowych poza naszą parafią zapraszamy na pierwsze spotkanie w sobotę, 23 marca, o godz. 20.00.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing