17 maja 2020 – VI Niedziela Wielkanocy

1. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Dzisiaj na każdej Mszy św. dziękujemy Bogu za osobę Świętego Papieża Polaka, natomiast jutro zapraszamy na Mszę św. dziękczynną na godz. 18.00.
2. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odbywają się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.
3. Przypominamy, że na czas pandemii ks. Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania. Jednocześnie zachęcił do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.
Przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii Św. sakramentalnej. Zachęcamy, by rzetelnie zweryfikować, czy w mojej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystać z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.
W naszej parafii na każdej Mszy św. (zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie) jest możliwość skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Przypominamy, że okres, w którym obowiązuje spowiedź i Komunia wielkanocna kończy się w Niedzielę Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku 7 czerwca.
4. W związku z rozporządzeniem, według którego w miejscach kultu może przebywać podczas liturgii jednocześnie jedna osoba na 10 m2, w naszym kościele (uwzględniając chór) zgromadzić się może maksymalnie 40 osób. Jednocześnie przypominamy, że wszyscy wierni przebywający w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.
5. Za tydzień przypada czwarta niedziela miesiąca. W związku z panującym stanem epidemii w miarę możliwości spotykamy się jedynie na Mszy Świętej o godz. 18:00 w naszym kościele. Jeśli pogoda dopisze, może to być godne ukoronowanie niedzielnej wycieczki – jeszcze nie organizowanej oficjalnie przez motoIwiczną. W tym miesiącu nie planujemy też organizacji wirtualnego spotkania. Mamy nadzieję, że w czerwcu uda nam się powrócić do tradycyjnej formy naszych spotkań z wycieczkami.
Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).”
6. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.