16 stycznia 2022 – II Niedziela Zwykła


1. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd pt. „Kolędowa Opowieść Wigilijna”, w którym wystąpią Krystyna Tkacz, Margita Ślizowska i Paulina Pytlak. Koncert ten zawsze odbywał się w naszym kościele, jednakże w tym roku ze względów epidemicznych, zapraszamy dzisiaj na godz. 18.00 do Domu Kultury w Łazach.

2. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; w roku bieżącym pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego chwałę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

3. Osoby, które chciałyby zaprosić kapłana do swojego domu na kolędę prosimy o osobisty kontakt w zakrystii, kancelarii lub drogą mailową. Prosimy o podanie adresu i nr telefonu, abyśmy mogli umówić termin spotkania.

4. W ramach Synodu Kościoła prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety dającej możliwość wypowiedzenia swojej opinii na temat różnych obszarów działalności naszej parafii i Kościoła w Polsce. Ankietę możemy wypełnić do końca stycznia mailowo (jest dostępna na stronie internetowej parafii) lub papierowo – tekst dostępny jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnioną ankietę prosimy przynieść do zakrystii, kancelarii lub wrzucić do specjalnej urny w kościele.

5. W piątek i sobotę obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji polecamy ich w modlitwie i składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela miesiąca, więc motocykliści i miłośnicy jednośladów są w specjalny sposób zaproszeni na Mszę Św. o godz. 18.00.
Po Mszy motocykliści oraz ich sympatycy spotkają się w salce w domu parafialnym. Pierwszy raz będzie to spotkanie w nieco zmienionej formule. W rolę prowadzącego wcieli się Maciej, którego pasjonuje region Bałkanów i stara się tam spędzać jak najwięcej swojego wolnego czasu. Spróbujemy wspólnie opracować plan niepowtarzalnej wyprawy do krajów byłej Jugosławii. Przygotujcie proszę swoje propozycje.
Motocykle, jeśli ktoś będzie miał chęć i odwagę przyjechać na dwóch kołach, parkują, zgodnie z tradycją, przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła. Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

7. Rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze szkoły w Nowej Iwicznej i Mysiadle zapraszamy dzisiaj na Mszę św. Inicjacyjną o godz. 16.00, a rodziny których dzieci chodzą do pozostałych szkół 23 stycznia o godz. 16.00. Spotkanie dla rodziców będzie we wtorek, 18 lub 25 stycznia, o godz. 19.40 w kościele.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia, o godz. 19.00 w kościele.

9. W najbliższą środę, 19 stycznia, grupę mężczyzn zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a po jej zakończeniu na spotkanie formacyjne.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing