16 października 2022 – XXIX Niedziela Zwykła

1. We wtorek, 18 października, obchodzimy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim osobom, które na co dzień troszczą się o nasze zdrowie składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w modlitwie.

2. W środę, 19 października, przypada trzydziesta ósma rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię Kościoła polskiego i dzieje Narodu. O godz. 18.00 w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. poprzedzona czuwaniem przy relikwiach ks. Jerzego.

3. W tym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę, będzie w naszym kościele całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Za tydzień przypada czwarta niedziela miesiąca i Msza św. o godz. 18.00 ze specjalnym zaproszeniem dla motocyklistów. Pierwszy raz po wakacjach motocykliści spotkają się w formule zimowej, bez wycieczki. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej, które zostanie poświęcone podsumowaniu tegorocznych wyjazdów, zaplanowaniu tematów spotkań zimowych oraz propozycjom na działania w przyszłym roku. Mile widziane będą wszelkie zgodne z charakterem grupy propozycje tematów do podjęcia w zimie oraz miejsc, w których mogliby się pojawić nasi motocykliści, jako grupa, w przyszłym roku.
Motocykle na czas Mszy parkują, zgodnie z tradycją, przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła.
Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

5. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

6. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.

7. Dzisiaj przypada XXII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem „Blask prawdy”. W całej Polsce odbywa się tradycyjna zbiórka pieniędzy na stypendium dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing