15 października 2023 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada XXIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Dziękując Bogu za duchowe dziedzictwo Papieża Polaka jak co roku zbieramy ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Są to stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.

2. Także dzisiaj o godz. 17.00 Caritas parafialna zaprasza do domu parafialnego wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w pomoc dla potrzebujących.

3. W środę, 18 października, w liturgiczne wspomnienie Św. Łukasza Ewangelisty, obchodzimy Dzień Pracowników Służby Zdrowia. Wszystkim osobom, które na co dzień troszczą się o nasze zdrowie składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w modlitwie.

4. W czwartek, 19 października, przypada trzydziesta dziewiata rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię Kościoła polskiego i dzieje Narodu. Tego dnia parafia w Mysiadle po raz pierwszy przeżywać będzie swój odpust. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 17.30.

5. W tym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Różaniec Rodziców i Opiekunów zaprasza na Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży w sobotę, 21 października, o godz. 7.00. po Mszy św. będzie różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

7. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

8. Wszystkie dzieci pragnące śpiewać w scholi dziecięcej prosimy o zgłaszanie się do Pani Organistki Joanny lub do ks. Radka.

9. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing