14 maja 2023 – VI Niedziela Wielkanocy

1. Już za dwa tygodnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie Krzysztof Antkowiak, którego płyta do tekstów ks. Pawlukiewicza uzyskała w 2021 r. status platynowej. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie fanteria i kawiarenka. Już teraz prosimy o przynoszenie fantów na fanterię do domu parafialnego, a w dniu Odpustu ciast do wspólnego świętowania w kawiarence.

2. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św. Modlić się będziemy po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O godz. 23.00 będzie Msza św. a po niej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu aż do porannej Mszy św. niedzielnej. Osoby, które mogłyby się zadeklarować aby tej nocy przez 30 min. adorować Najświętszy Sakrament prosimy, aby zechciały wpisać się na listę naszej sztafety modlitewnej, która dostępna jest w zakrystii.

4. We wtorek, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Jest to jednocześnie 85. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli i sprowadzenia Jego relikwii z Rzymu do Warszawy. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, Rakowiecka 61. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu w nocy z piątku na sobotę będzie całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 7.00 Różaniec Rodziców i Opiekunów spotyka się na comiesięcznej Mszy św., a po jej zakończeniu będzie różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

6. W sobotę, 20 maja, o godz. 20.00 ks. Waldemar zaprasza na kolejne spotkanie Lectio Divina.

7. W następną niedzielę, 21 maja, młodzież przygotowująca się do Bierzmowania spotyka się na Mszy św. o godz. 18.00, a po jej zakończeniu będzie spotkanie formacyjne.