13 grudnia 2020 – III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Msze św. z nauką rekolekcyjną będą w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, 18.00, 19.30.
Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek i wtorek: rano od godz. 8.30, a popołudniu od godz. 17.30.

2. W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 7.00. Po zakończonych rekolekcjach pozostałe Msze św. jak zwykle o godz. 18.00 i 19.00.

3. W dobie pandemii z naszego kościoła prowadzone są transmisje on-line Mszy św.: w dni powszednie o godz. 7.00 rano (Roraty) i w niedziele o godz. 11.30. Dodatkowo podczas rekolekcji będzie transmisja z Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00.

4. Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia br. i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w specjalnym Komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych Odpustów. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Konferencji Episkopatu Polski.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki na stół wigilijny.

6. Caritas rozpoczął zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz adwentowy na produkty żywnościowe. Jest również prowadzona sprzedaż świec, ale tylko na wyznaczonych Mszach św.: o godz. 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Caritas można wesprzeć też finansowo. Numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii lub tradycyjnie do puszki przy ołtarzu.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 18 grudnia.

7. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na konto parafialne. Osobom, które nadal chciałyby tak wspierać funkcjonowanie naszej Parafii przypominamy, że numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing