12 marca 2023 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. W dniach 19 i 20 marca nasza parafia przeżywać będzie wizytację biskupa. Odwiedzi nas ks. Bp Michał Janocha i przez 2 dni będzie chciał poznać życie naszej parafii. W niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 uda się z naszymi parafianami na cmentarz, by modlić się w intencji naszych zmarłych.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 do 29 marca (od niedzieli do środy włącznie). W tym roku poprowadzi je O. Norbert Oczkowski, Dominikanin. Dzieci rekolekcje wielkopostne przeżywać będą w ramach zajęć szkolnych. W tym roku poprowadzi je S. Lidia, Franciszkanka Służebnica Krzyża, na co dzień pracująca w ośrodku dla niewidomych w Laskach. Wspierać ją będzie nasz ks. Waldemar.

3. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli ok. godz. 14.00.

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na katechezę we wtorek, 14 marca, o godz. 19.40. W sobotę, 18 marca o godz. 10.00, będzie kolejna katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

5. W sobotę, 18 marca, o godz. 7.00, Różaniec Rodziców i Opiekunów spotyka się na comiesięcznej Mszy św. Po jej zakończeniu będzie różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

6. W związku z wizytą Biskupa następną niedzielę, 19 marca, motocykliści spotykają się wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy Świętej motocykliści oraz sympatycy dwóch kółek spotkają się w salce w domu parafialnym, aby przed nadejściem wiosny przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spodziewamy się, że choć na chwilę dołączy do nas Ksiądz Biskup. Nie jest przewidziane formalne spotkanie grupy motocyklistów w czwartą niedzielę marca.

Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).


7. Od dzisiaj Caritas Parafialna rozpoczyna sprzedaż świec wielkanocnych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej Parafii.

8. Rozpoczynamy także akcję „Paczka dla potrzebujących”. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing