12 maja 2024 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Już za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00, a po jej zakończeniu procesja Eucharystyczna. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie Monika Kuszyńska z zespołem. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie fanteria i kawiarenka. Dziękujemy za przynoszenie fantów na fanterię i ciast do kawiarenki. Osoby, które mogłyby pomóc w przygotowaniu terenu na festyn zapraszamy w sobotę o godz. 10.00.
2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą modlimy się codziennie podczas nabożeństw majowych. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. O godz. 23.00 będzie Msza św., a następnie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odbywają się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.
4. W najbliższą środę, 15 maja, odbędzie się kolejne spotkanie rekolekcji ewangelizacyjnych. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby się w ten sposób przygotowywać do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
5. W czwartek, 16 maja, przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Główne obchody będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, ul. Rakowiecka 61. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona w Sanktuarium tego dnia o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie ks. Kazimierz kardynał Nycz.
6. W sobotę, 18 maja, podczas Mszy św. o godz. 7.00 spotyka się Różaniec Rodziców i Opiekunów. Po Mszy św. będzie modlitwa różańcowa w intencji dzieci i młodzieży.
7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Kodnia w sobotę, 15 czerwca. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii i kancelarii parafialnej.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing