12 grudnia 2021 – III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Msza św., a po niej nauka rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek będzie o godz. 9.00, 18.00, 20.00. Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek i wtorek: rano od godz. 8.30, a popołudniu od godz. 17.30.

2. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy dzisiaj na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w kościele o godz. 19.00.

3. W środę 15 grudnia  o godz. 20.00 zapraszamy mężczyzn chcących się formować i rozwijać. Naszym gościem będzie Mikołaj Myśliwiec, lider rejonu, który opowie nam o formacji w Męskiej Stronie Rzeczywistości. Spotkanie w salce na plebanii.

4. W piątek, 17 grudnia, Adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa całą noc do soboty do godz. 6.00.

5. W sobotę 18 grudnia:

– Podczas Mszy św. Roratniej o godz. 6.15 modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży. W jej trakcie będzie miało miejsce coroczne odnowienie Aktu zawierzenia dzieci i młodzieży w Modlitwie Różańcowej, a po Mszy św. będzie różaniec w intencji dzieci i młodzieży.

– W godzinach przedpołudniowych udamy się do osób starszych i chorych, które przed Świętami chciałyby przyjąć Sakramenty. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób w zakrystii lub kancelarii.

– O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji ks. Proboszcza, który w tych dniach obchodzi imieniny.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki i świece na stół wigilijny.

7. Przy obrazie Matki Bożej, stoi tradycyjny Kosz Adwentowy do którego możemy wkładać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii oraz puszka na ofiary pieniężne na ten cel.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 17 grudnia.

8. Przypominamy, że Roraty w naszej parafii odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 6.15.