11 lutego 2024 – VI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową, 14 lutego, w naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.50.
2. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale w niedziele po Sumie, czyli około godz. 14.00.
3. Przypominamy, że w roku bieżącym kontynuujemy Modlitwę w wielkopostnych Kościołach stacyjnych. Rozpoczyna się ona w Środę Popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zakończy się w Niedzielę Palmową, 25 marca, w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Szczegółowy program na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej i na tablicy ogłoszeń.
4. Zachęcamy do zadeklarowania 1.5% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Z funduszy zgromadzonych w ubiegłym roku mogliśmy przyjść z pomocą ubogim w naszej parafii.
5. Różaniec Rodziców i Opiekunów zaprasza na Mszę św. w intencji dzieci i młodzieży w sobotę, 17 lutego, o godz. 7.00. Po Mszy różaniec w intencji dzieci i młodzieży. W nocy z piątku na sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W sobotę, 17 lutego, o godz. 20.00 będzie kolejne spotkanie grupy biblijnej Lectio Divina. Spotkania są otwarte dla wszystkich.
7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę (wizytę duszpasterską), dziękujemy wszystkim, z którymi mogliśmy się spotkać w ich domach, udzielając pasterskiego błogosławieństwa. Bogu niech będą dzięki za duchowe owoce tych spotkań.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing