10 marca 2024 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Za tydzień rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Marcin Moks, głoszący Ewangelię podczas rekolekcji parafialnych i poprzez bloga: ”Jak trwoga to do bloga”. Rekolekcje trwać będą od niedzieli do środy włącznie (od 17 do 20 marca). Program rekolekcji:

niedziela – nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św., a o godz. 19.00 ks. Marcin poprowadzi Wieczór Chwały, podczas którego będzie można uwielbiać Boga poprzez śpiew i modlitwę;

poniedziałek, wtorek, środa – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 9.30, 18.00 i 20.00.

Do spowiedzi zapraszamy we wtorek i w środę o godz. 9.00 i 17.30.
Dzieci ze szkół podstawowych przeżywają rekolekcje według programu zamieszczonego na stronie internetowej parafii.

2. W najbliższy wtorek, 12 marca, o godz. 19.40 będzie w naszym kościele nabożeństwo pokutne, podczas którego będzie możliwość wspólnotowego przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania i skorzystać ze spowiedzi.

3. W tym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę będzie całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę, 16 marca o godz. 7.00 będzie Msza św. i różaniec w intencji dzieci i młodzieży, na które zaprasza Różaniec Rodziców i Opiekunów.

5. Parafialny Zespół Caritas rozpoczął sprzedaż świec. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla osób najbardziej potrzebujących na terenie naszej parafii.

6. Przed ołtarzem stoi kosz i puszka na jałmużnę wielkopostną. Prosimy o przynoszenie produktów żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących do 22 marca. Prosimy także o zgłaszanie do dnia 20 marca adresów rodzin, do których powinny trafić paczki.

7. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w ramach wolontariatu do przygotowania i obsługi odpustu parafialnego, który w tym roku wypada 19 maja. Kontakt do siebie można podać w zakrystii. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1715 i 1940.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 1400.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing