10 grudnia 2023 – II Niedziela Adwentu

1. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w dniach 17–19 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. Cezary Korzec, biblista ze Szczecina, przewodnik pielgrzymek po Ziemi Świętej.

2. W czasie Adwentu w dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie na godz. 6.15.

3. 13 grudnia, w środę, o godz. 19.40 będzie kolejny raz w naszym kościele modlitwa uwielbienia, w tym tygodniu z udziałem parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Msza Święta w intencji dzieci i młodzieży zostanie odprawiona w sobotę, 16 grudnia, podczas Rorat o godz. 6:15. Po mszy różaniec w intencji dzieci i młodzieży, który poprowadzi Różaniec Rodziców i Opiekunów.

6. Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia grupa motocyklowa spotyka się na Mszy św. o godz. 18.00 w trzecią niedzielę miesiąca. Po Mszy św. zapraszamy naszych sympatyków na spotkanie w salce w domu parafialnym, aby podzielić się opłatkiem i spotkać się przy kawie i herbacie.Motocykle, jeśli ktoś będzie miał chęć i odwagę przyjechać na dwóch kołach, parkują  zgodnie z tradycją przed kościołem, nie blokując wejścia do kościoła. Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel. 692545466 (Zbyszek).

7. Caritas rozpoczął zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć opłatki oraz świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii. Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 13 grudnia.

8. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się program kolędy do 5 stycznia. Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi osobiście lub na adres mailowy: koleda.iwiczna@gmail.com.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing