1 października 2023 – XXVI Niedziela Zwykła

1. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza Święta w intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach będzie o godz. 18.00. Młodzież szkół średnich zapraszamy na pierwsze spotkanie nowego kursu przygotowującego do Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godz. 19.00.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej Dziecka zapraszamy na katechezę o godz. 19.40 we wtorek, 3 października (Nowa Iwiczna) i w czwartek, 5 października (pozostałe szkoły). Dzieci zapraszamy na katechezę liturgiczną w sobotę, 7 października, o godz. 10.00 do kościoła. Msza św. inicjacyjna będzie w niedzielę, 8 października, o godz. 13.00 (Nowa Iwiczna) i o godz. 16.00 (pozostałe szkoły).

3. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 października, Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Tego dnia z racji spotkania rodziców Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 20.30.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym spotyka się na swojej comiesięcznej Mszy św. o godz. 19.00.

5. Jak co roku, w pierwszą sobotę października (7 października) o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. polowa w intencji zmarłych motocyklistów. Zapraszamy do udziału nie tylko motocyklistów, ale wszystkich, którzy pragną włączyć się w tę modlitwę, w szczególności bliskich zmarłych motocyklistów. Zachęcamy do zgłaszania mailem lub telefonicznie na podanej niżej kontakty osób, za które chcemy się modlić. Będziemy wdzięczni za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości – chętnych prosimy o kontakt.

Spodziewamy się obecności motocyklistów z całej Polski. Uroczystość uświetnią władze samorządowe, Orkiestra Policji i funkcjonariusze na motocyklach. Po Mszy św. tradycyjnie Caritas parafialna zaprasza na plac za kościołem na grilla. Jak co roku będzie możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i rozmowy z ratownikami medycznymi. Przepraszamy za utrudnienia związane z parkowaniem przy kościele w czasie trwania i przygotowania tej uroczystości.

Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

6. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.

7. Z dniem 7 października ks. Kardynał Kazimierz Nycz ustanowił kościół parafialny MB Różańcowej w Piasecznie diecezjalnym Sanktuarium MB Różańcowej – Pośredniczki Wszelkich Łask. Uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem naszego Biskupa zostanie odprawiona w nowo powołanym Sanktuarium we wspomnienie MB Różańcowej, tj. 7 października o godz. 18.00.

8. W niedzielę, 8 października, o godz. 19.00 ks. Bartosz zaprasza na pierwszą katechezę z cyklu nauczania o sakramentach. Spotkania odbywać się będą w niedzielne wieczory raz w miesiącu.

9. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing