1 marca 2020 – I Niedziela Wielkiego Postu

1. W minioną środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Postarajmy się, aby te wyjątkowe dni były przeżywane przez nas w duchu pokuty i nawrócenia. Niech pomocą do tego będą Nabożeństwa Wielkopostne, które odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli ok. godz. 14.00.

2. Zachęcamy także do udziału w nowej formie przeżywania Wielkiego Postu poprzez nawiedzanie Kościołów Stacyjnych. Przez 40 dni Wielkiego Postu zachęcamy do pielgrzymowania, codziennie do innego kościoła, w którym rozważamy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali i Mszy św. Szczegółowy program pielgrzymowania znajduje się w gablocie i na stronie internetowej Parafii oraz archidiecezji.

3. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 29 marca do 1 kwietnia (od niedzieli do środy włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. Piotr Klimek, biblista.

4. Dzieci i młodzież rekolekcje wielkopostne przeżywać będą w ramach zajęć szkolnych.

5. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. Msza Św. wypominkowa będzie o godz. 18.00. Na tej Mszy św. gromadzi się także Apostolstwo Dobrej Śmierci na swojej comiesięcznej Eucharystii.

6. Tego dnia po Mszy św. o godz. 19.00 spotyka się Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna. Od Wielkiego Postu rozpoczynamy cykl spotkań przygotowujący do przyjęcia łaski uzdrowienia. W czasie spotkań chcemy pomóc ci usunąć przeszkody na drodze do uzdrowienia i otworzyć się na uzdrawiające działanie Boże. Nawet jeśli Pan Bóg nie uzdrawia nas fizycznie, pragnie uzdrowić nas duchowo. Uzdrowienie duchowe i wewnętrzne sprzyja otwarciu na łaskę uzdrowienia fizycznego.

7. We wtorek, 3 marca, o godz. 19.45 ksiądz Waldemar zaprasza na kolejne spotkanie grupy biblijnej Lectio Divina. Spotkanie otwarte dla wszystkich.

8. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 marca, o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji kapłanów oraz w intencji Bractwa Adoracyjnego. Po jej zakończeniu będzie katecheza o modlitwie i różaniec w intencji kapłanów.

9. W Pierwszy Piątek Miesiąca do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Tego dnia Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym spotyka się na comiesięcznej Mszy św. o godz. 19.00.

10. W pierwsza sobotę miesiąca,  7 marca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające NMP o godz. 17.10 oraz na Mszę św. w tej intencji o godz. 18.00.

11. W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w dniu 7 czerwca b.r., można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zapotrzebowanie na bilety wejściowe na tę uroczystość. Zapisy do 15 marca. Wyjazd będzie indywidualny, w parafii otrzymujemy karty wstępu.

12. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej parafii. Pozyskane pieniądze przekażemy na leki, sprzęt i potrzeby osób starszych i najbardziej potrzebujących.

13. Dziś w Centrum Sportu i Edukacji w Mysiadle Samorząd Gminy Lesznowola organizuje akcję charytatywną „Siła Serc dla Kalinki”, mającą na celu zebranie funduszy na operację dla kilkuletniej mieszkanki naszej Gminy. Datki na ten cel są także zbierane przed naszym kościołem po każdej Mszy św.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing