1 listopada 2020 – Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą wg porządku niedzielnego. W tym roku z powodu pandemii za naszych zmarłych modlić się będziemy wyjątkowo nie na cmentarzu parafialnym, ale w kościele. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się po Mszy św. o godz. 13.00.
2. W poniedziałek, 2 listopada, obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tego dnia Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00, 18.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie nabożeństwo żałobne w kościele. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencjach zmarłych polecanych nam w wypominkach rocznych.
3. Stolica Apostolska wydała specjalny dekret zmieniający możliwość uzyskania odpustu za zmarłych, dostosowując ją do obecnej sytuacji pandemii koronawirusa. Dotychczasowe zasady mówiły, że należy odwiedzić cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i modlić się za dusze zmarłych przy zachowaniu stałych warunków odpustu. Obecnie rozszerzono możliwość uzyskania odpustu z oktawy na cały listopad. Dodatkowo osoby chore i starsze nie muszą osobiście odwiedzić cmentarza. Powinny pomodlić się w tej intencji w domu.
4. Wypominki jednorazowe oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.
5. W dniach od 1 do 8 listopada modlić się będziemy modlitwą różańcową w intencji dusz czyśćcowych oraz dzieci nienarodzonych w ramach Modlitwy do Granic Nieba. 1 i 2 listopada modlitwę tę podejmujemy indywidualnie, natomiast w dniach od 3 do 8 listopada modlić się będziemy w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18.00.
6. W najbliższy czwartek, 5 listopada, Bractwo Adoracyjne zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00 podczas której modlić się będziemy w intencji kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Po Eucharystii będzie katecheza o modlitwie i różaniec w intencji kapłanów.
7. 6 listopada przeżywamy I Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. W tym dniu Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00. Po Eucharystii członkowie Apostolstwa udadzą się na cmentarz na wspólną modlitwę.
8. 7 listopada, w pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej.
9. W następną niedzielę, 8 listopada, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną. 20 min przed każdą Mszą św. czytane będzie Pismo Święte.
10. W naszym kościele przeżywać będziemy 33-dniowe Ćwiczenia Duchowe przygotowujące do Aktu oddania się Bogu przez Maryję. Kolejne spotkania będzie miało miejsce w sobotę, 7 listopada, o godz. 20.00.
11. Z powodu pandemii spotkania dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych w listopadzie będą zawieszone.

Wsparcie: Voo Voo Voo, Internet Marketing